Kryetarja e Bashkisë Sarandë Florjana Koka urim për Festën e Novruzit

21/03/1621:45

Shperndaje:


florjana koka swebs-horzsURIMI i Kryetares se Bashkisë Sarandë Florjana Koka :
.
Dëshiroj t’ju uroj të gjithë besimtarëve bektashinj Ditën e Novruzit.
Kjo është një festë e madhe dhe e rëndësishme, qe shënon nje fillim te ri, ku cdo gje ringjallerohet, që nga natyra deri tek shpresa e njerëzve  për një të nesërme më të mirë. Le të jetë kjo ditë e re një fillim i ri i punëve që na presin për të bërë më të mirën për këtë qytet dhe njerëzit e tij.
Duke qenë kjo festa më e rëndësishme e Bektashizmit, ju jap urimin e zemrës të gjithëve, duke ju dëshiruar të shtojë gëzimin në çdo familje e në çdo derë,
Gezuar te gjitheve!

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.