Kapet peshkaqeni i rrezikshëm në Himarë, peshon 412 kg

16/11/1815:50

Shperndaje:


 

Një tjeter peshkaqen është kapur këtë herë në rrjetat e peshkatarëve, në zonën e Himarës. Një ditë më parë një peshkaqen , me gjatësi 3.5 m dhe me një peshë prej 400 kg u kap nga peshkatarët e Durrësit në ujërat e detit Adriatik

 Ky peshkaqen është cilësuar një nga speciet më të rrezikshme dhe është i lllojit dem, i njëjtë me atë i cili u kap një ditë më parë në Durrës.

Mësohet se kapja e tij është bërë ditën e sotme në ujërat e thella të Himarës dhe peshkaqeni është i gjatë 4 metra dhe peshon 412 kg. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.