Kapen duke kaluar kufirin nga mali, ndjekje penele per 3 te rinj

16/06/1813:32

Shperndaje:


Tre te rinj do te perballen me akuzen e kalimit te paligjshem te kufirit.
Kjo per arsyen se ata jane kapur nga policia greke pasi kishin kaluar kufirin ne Konispol nga mali. Ne jo pak raste, personat qe jane kapur duke kaluar kufirin nga mali nga ana e gjykates Sarande jane denuar deri ne 2 muaj burg.
Njoftimi i Komisariatit te Kufirit dhe Migracionit Sarandë:
1. Më datë 15.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Sarandë, për shtetasin R.H. vjeç 37, banues në Fier, sepse më datë 09.06.2018, mbi Konispol, ka kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.
2. Më datë 15.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Sarandë, për shtetasin M.R. vjeç 24, banues në Vlorë, sepse më datë 10.06.2018, mbi Konispol, ka kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.
3. Më datë 15.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për shtetasin I.Gj. vjeç 24, banues në Laç, , sepse më datë 10.06.2018, mbi Konispol, ka kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme. Neni 297 i Kodit Penal.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.