Kakavijë: Greqia mbyll portat dhe pezullon punën

16/08/209:33

Shperndaje:


Pala greke ka mbyllur portat në pikën kufitare të Kakavijës, duke mos i qëndruar marrëveshjes së arritur ditëne djeshme, se nga dita e hënë (17 gusht), do kalojnë 750 persona çdo ditë.
Ky numër pretendohet se aktualisht është plortësuar, ndaj dhe pala greke ka pezulluar punën.

Pritet nesë do ketë ndonjë negocim mes palevë për riçeljen e pikës gjatë orëve në vijim.

Ndërkohë, ditën e djeshme (15 gusht), Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi, se sot nuk do të kishte kufizime të lëvizjeve në Kakavijë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.