Java e tretë: Butrinti pret Naftëtarin, Delvina pret Përmetin

19/10/1613:05

Shperndaje:


renditja-java-dyteKëtë fundjavë do të luhen takimet e radhës të Kategorisë së dytë, kategori ku militojnë edhe ekipet e Butrintit dhe Delvinës.
Ekipi i Butrintit do të presë skuadrën kryesuese të grupit, Naftëtarin e Kuçovës. Naftëtari vjen në Sarandë pas fitores 2 – 0 në Kuçovë ndaj Delvinës.
Ndërsa ekipi i Delvinës këtë javë pret Përmetin.
Në ndeshjen e javës së dytë Përmeti fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Gramozit të Ersekës.
Ekipi i Butrintit javën e dytë ishte pushim dhe ka zhvilluar vetëm një takim me Delvinën, takim i cili përfundoi me fitoren e Trojanëve me rezultatin 3 – 1

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.