Investim për 24 orë ujë në Gjirokastër. Po Saranda?!

13/07/2012:54

Shperndaje:


Kryeministri Rama ka qenë sot në Gjirokastër, ku përfundoi faza e parë e investimit për ujin e pijshëm që mbulon afro 65% të bashkisë dhe ka nisur edhe faza përmbyllëse që do të sigurojë furnizim 24 orë edhe për 9600 abonentët e qendrës historike.
Ndërkohë në qytetin e Sarandës, edhe pse një qytet me prioritet turizmin, nuk ka asnjë projekt për të siguruar furnizimin me ujë.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/3309409079111064/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.