IKMT shemb shtëpinë në Vrion, banorët kërkojnë kohë për heqjen e mallit, por skrepi rrafshon gjithçka

03/11/2110:43

Shperndaje:

IKMT ka shembur përpara pak çastesh një shtëpi në Vrion.

Sipas pronarëve të shtëpisë, e cila është ndërtuar dhe banohet prej 20 vjetësh, ata nuk kanë patur asnjë njoftim për prishjen.


Banorët janë shprehur për Saranda Web se vendimi u është dhënë në dorë të banorëve kur skrepi ishte mbi godinë dhe prishej dhe se janë nxjerrë me forcë nga policia.

Sipas banorëve, ata kanë kërkuar nga IKMT një afat për heqjen e mallit nga shtëpia, por çekiçi i IKMT ka ndërhyrë duke rrafshuar gjithcka dhe duke groposur brenda rrënojava gjithçka nga mundi 30 vjeçar i kësaj familjeje.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.