I shpallur në kërkim, arrestohet nga policia

19/12/1819:23

Shperndaje:


 

Sarandë
Kapet dhe ndalohet shtetasi i shpallur në kërkim:
A. N., 46 vjeç, banues në Sarandë.
Policia ka bërë kapjen dhe ndalimin e tij pasi ky shtetas ishte në kërkim për ngjarjen e ndodhur më datë 07.12.2018, ku në vendin e quajtur “Tre Ishujt” Ksamil, gjatë ekzekutimit të Vendimit të Gjykatës Administrative Gjirokastër, është konstatuar duke kryer punime ndërtimi pa lejen e organeve përkatëse. Dhe më pas në vijim të veprimeve të kundraligjshme ka prishur objektin “kioskë” duke i vënë zjarrin.
Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, parashikuar nga neni 151 i Kodit Penal.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.