I Humbur, mendohet se jeton në Sarandë

08/02/1919:35

Shperndaje:


Historia e trishtë e familjes Balaj , nga Bulqiza erdhi e trajtuar në emisionin “Pa gjurmë” të Report Tv. Nëna Sadike Balaj ishte në studion e emisionit “Pa gjurmë”vendosi të rrëfente rrëfeu dramën e jetës së familjes së tyre , për djalin e saj 38-vjeçar, Muiz Balaj si ai filloi të shfaqte probleme patalogjike të shëndetit mendor ndërkohë që asnjë nga pjesëtarët e familjes për një kohë të gjatë nuk e kishin kuptuar këtë gjë.

Ishte 5 marsi I vitit 2011 kur Muizi pasi i kërkon të motrës para i pohon se duhej të ikte në Sarandë. Nisja nga Baldushku i Tiranës në drejtim të Sarandës do të linte te familjarët një hendek të madh dyshimesh dhe misteri, pasi që nga ajo ditë Muizi u zhduk pa lënë asnjë gjurmë, vetëm me 20 mijë lëkët e vjetra që ia dha e motra. 

Ai pati nje grindje me mamanë , pasi u divorcua nga gruaja e tij dhe unë kam qenë gjithmonjë një përkrahje për nusen . Pas grindjes erdhi tek unë ku qëndroi tek unë për 2 muaj. Në datën 5 mars më kërkoi para dhe më tha se do ikte në Sarandë për të punuar. Unë nuk kisha marrë akoma rrogën , i mora borxh dhe i dhashë 20 mijë lekë të vjetra . Ai nuk ka qene here tjetër në këtë qytet. Këmbëngula të qëndronte e pyeta ku do rrinte , por nuk më dëgjoi dhe nuk më tha asgjë tjetër . Me tha dua vetëm lekët e rrugës se do iki të punoj në Sarandë. Vëllai kurohej gjatë kësaj kohe ka qenë me mjekime , të cilat ia kishte rekomanduar doktori në Shkodër, pasi vuate nga probleme të shëndetit mendor. Ai ka qenë trup i gjatë, rreth 1 m e 70. Në krahun e majtë ka pasur , një të djegur në faqe. 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.