I hodhën prangat pse i dha policit 20 euro

07/03/1920:12

Shperndaje:


Policia Kufitare e Portit Sarande thotë se ka  goditur një rast të mitëdhënies.
Në pranga një 55 vjeçar pasi tentojë të korruptojë punonjësit e policisë kufitare
Sipas policiasë, Shërbimet e Policisë Kufitare në Piken e Kalimit të Portit Sarandë gjatë përpunimit të dokumentacionit të qytetarëve , kanë konstatuar se shtetasi I.R, 55 vjeç, kishte futur në mesin e pasaportës një kartëmonedhë prerje 20 Euro, me qëllim korruptimin e punonjësve të Policisë Kufitare për të kaluar kufirin në drejtim të Korfuzit. Greqi.
Policia thotë se shtetasi I.R, nuk plotësonte kushtet për të udhëtuar drejt zonës SCHENGEN
Në përfundim të veprimeve shtetasi I. R. u arrestua në flagrancë për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.