I akuzuar për një vjedhje të cilën e mohon, Kleo Hysi prej 2 ditësh në grevë urie

02/12/2014:11

Shperndaje:


Kleo Hysi, i cili prej muajit shtator mbahet në paraburgimin e Sarandës, prej 2 ditësh ka hyrë në grevë urie, duke refuzuar marrjen e ushqimit.
Shkak për këtë akt sipas tij është bërë mbajtja e tij në paraburgim me një akuzë, të cilën  nuk e pranon.
Kleo Hysi ka kontaktuar ditën e sotme me Saranda Web dhe është shprehur se akuza ndaj tij nuk qëndron dhe se ai ka bashkëpunuar me drejtësinë dhe policinë për identifikimin e autorëve të ngjarjes për të cilën akuzohet.

Kleo Hysi shprehet se pavarësisht se ai ka bashkëpunuar për identifikimin e autorëve, ai mbahet në paraburgim vetëm me një akt-akuzë të përpiluar nga OPGJ në ditën e ngjarjes dhe se asnjëherë nuk është marrë në pyetje nga Prokuroria.

Kleo Hysi tha gjatë kontaktit me Saranda Web se ai do ta vijojë grevën e urisë deri në vetëflijim dhe se kërkon marrjen në pyetje dhe rrëzimin e akuzës ndaj tij.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.