HUNDECOVA, misteri i pazbardhur i braktisjes së fshatit – VIDEO

20/03/2420:41

Shperndaje:

HUNDECOVA, misteri i pazbardhur i braktisjes së fshatit

Fshati i braktisur i Hundecovës, i cili ndodhet afër Shën Vasil, rreth 15 kilometra larg Sarandës, përjeton një histori të fshehtë dhe të harruar. Shtëpitë e braktisura dhe rrugët e mbuluara me barër shënojnë kujtimet e një kohë tjetër.

Për vizitorët aventurierë, Hundecova ofron një udhëkryq të fshehur mes natyrës së egër dhe historisë së mohuar. Megjithatë, në heshtjen e saj, Hundecova mbart historinë dhe trashëgiminë e një komuniteti që ende nuk dihen arsyet pse e braktisën fshatin.

Mbetemi në pritje të rrëfimive të banorëve për misterin e braktisjes së fshatit Hundecova.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.