Humbja irriton tifozerinë delvinjote, qëllojnë me gurë dhe plagoset lojtari i tyre

24/06/2019:27

Shperndaje:


Humbja e sotme nuk është toleruar nga tifozeria delvinjote, të cilët pavarësisht se e ndiqnin lojën nga distanca, nuk e kanë kursyer zemërimin duke gjuajtur me gurë.
Guri fatkeqësisht ka zënë një prej lojtarëve të Delvinës dhe pikërisht autorin e golit të parë Keli Musta.
Për këtë incident ka reaguar edhe Klubi i Delvinës, të cilët shkruajnë:

Gjate ndeshjes se sotme ka ndodh dhe 1 incident pasi tifozet jane irrituar me rezultatin e ndeshjes se sotme dhe tifozet jane irrituar duke hedhur gura ne fushe dhe si pasoje e kesaj eshte qelluar ne koke futbollisti Keli Musta i cili eshte transportuae drejt spitalit te Delvines me urgjence, 1 rast i pazakonte pasi dhuna nuk eshte zgjidhje por dhe per faktin qe ekipi humbi ndeshjen e sotme!! – shkruhet në reagimin e Klubit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.