Hajdutët hyjnë dhe vjedhin shtëpinë e të moshuarve

14/01/1819:41

Shperndaje:


Një rast vjedhje është shënuar në një banesë në fshatin Shalës, bashkia Konispol.
Sipas informacioneve, hajdutët kanë thyer xhamin e dritares së banjës dhe kanë përdorur spray për vënien në gjumë të thellë të dy pleqve që ndodheshin në banesë.
Pasi kanë kontrolluar gjithë shtëpinë dhe kanë marrë një sasi parash, ata janë larguar pa lënë gjurmë.
Vjedhjen të moshuarit fatmirësisht e kanë kuptuar kur janë zgjuar dhe kanë parë shtëpinë të kthyer gjithcka përmbys, pasi përballja me hajdutët mund të ishte fatale për jetën e tyre.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.