Gruaja 39 vjecare rreh vazhdimisht burrin 62 vjecar. Policia kerkon mbrojtje per burrin

12/08/1818:38

Shperndaje:


Komisariati i Policisë Sarandë njofton se u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për nje shtetas vjeç 62, banues në fshatin Krane, Finiq.
Kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme per 62 vjecarin u be pasi bashkëshortja vjeçe 39 ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj tij në mënyrë të vazhdueshme.
Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Sarandë.
Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.