“Goditja e rradhës” zbulon grupin e grabitësve të varseve të vajzave dhe grave

21/05/1610:27

Shperndaje:


Ne kuader te operacionit te policise se Sarandes, te koduar “Goditja e rradhes”, eshte zbuluan nje grup kriminal ne fushen e vjedhjeve dhe grabitjeve me dhune. Sic informojne burimet policore, ne pranga ka rene Xhuliano Kica, 18 vjec si dhe jane shpallur ne kerkim A. J 17 vjec dhe E. B 19 vjec, qe te tre banore te lagjes nr. 3, Sarande. Te tre keta shtetas, ne bashkepunim me njeri-tjetrin, kane vjedhur banesat e shtetasve V. M, Gj. M, H. Sh, T. K, dhe M. P. Gjithashtu ketyre shtetasve u eshte dokumentuar dhe vjedhja e vareseve te floririt te vajzave dhe grave ne kater raste ne Sarande. Po punohet per kapjen e dy personave te tjere, dhe per dokumentimin e plote te ngjarjeve.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.