Gjuetia e paligjshme rrezikon jetën e banorëve në Xarrë, policia bën sehir

12/12/1816:02

Shperndaje:


 

Gjuetia e paligjshme ka rrezikuar jeten e banoreve ne Xarre, ku rasti me i fundit eshte shenuar para pak castesh.

Sipas banoreve te Xarres, rreth 10 gjuetare ne ndjekje te derrave te eger, kane hyre ne plantacionet e mandarinave duke gjuajtur me arme. 

Banoret shprehen te shqetesuar pasi ky fenomen po ndodh vazhdimisht dhe pavaresisht se kane denoncuar edhe ne policia, policia nuk ka nderhyre ne asnje rast. 

Banoret shprehen se kane njoftuar ne polici edhe rastin e sotem, ku gjuetaret vazhdojne te rrjepin derrin e vrare prane kishes se Shen Katerines. 

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.