Gjiknuri dhe Hyseni takime për kandidatët e bashkive Sarandë, Delvinë, Konispol

15/03/1922:23

Shperndaje:


Deputetët Damian Gjiknuri, i cili është njëkohësisht edhe drejtuesi politik i PS për Qarkun Vlorë,  dhe Alket Hyseni ka zbritur në bazë, në atë që cilësohet si një tur takimesh për seleksionimin e kandidatëve për kryetar të bashkive, por edhe për këshillat bashkiakë.
Takimet e 2 deputetëve kanë vijuar në Sarandë, Delvinë dhe Konispol.

Burime nga PS informojnë për Saranda Web se emrat më të lakuar si kandidatë të mundshëm të kësaj partie janë:
Sarandë: Florjana Koka, Ardian Kola, Mariel Murati, Tatiana Alikaj, Adrian Gurma, Alket Qendro dhe Sheme Lulo
Delvinë: Pandi Zhonga, Dritan Xhaferi dhe Suela Kotolloshi
Konispol: Shuaip Beqiri


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.