Gjendet ne Konispol pushuesi “i zhdukur” ne Sarande

Behet fjale per nje ngjarje te ndodhur ne Sarande, ku nje pushues 78-vjecar nga Kosova ishte larguar nga hoteli pa njoftuar mikun e tij me te cilin ishin akomoduar ne nje hotel ne Sarande.
Vonesa e gjate dhe pa adrese ka bere qe miku i tij te shqetesohet dhe te njoftoje policine e Sarandes per ngjarje.
Pushuesi, i cili vuan nga skleroza, eshte gjetur ne Konispol, rreth 40 km larg nga Saranda.