Gaz Bardhi i përmendi emrin për 18 Dhjetorin, Spiro Vaso denoncon mashtrimin

10/12/2117:24

Shperndaje:

Anatari i Këshillit Kombëtar Spiro Vaso ka denoncuar skandalin e PD me firmat e mbledhura nga delegatët për Kuvendin Kombëtar në datë 18 dhjetor.

‘Dëgjova nga mediat që Gazmend Bardhi lexoj emrin im si firmëtar për Kuvendin e datës 18 Dhjetor është një abuzimm pasi unë kam firmosur vetëm për Kuvendin11 Dhjetorin’, shkroi Vaso fillimisht në rrjetet sociale.

“Nuk është e vërtetë që jam delegate në Kuvendin e 18 dhjetorit. Dëgjova edhe emra të tjerë që nuk kanë firmosur e do jenë nesër në Kuvendin e datës 11. Siç e di unë, 2-3 vetë kanë firmosur për dy Kuvendet, ndërsa 100 persona kanë firmosur për datën 11.

Është turp për Bardhin, për leximin e emrave që nuk janë. Kuvendi i 18 dhjetorit nuk ka anëtarë dhe duan me zor të thonë të kundërtën. Do bëj kallëzim penal ndaj Bashës për falsifikim të firmës“, u shpreh Spiro Vaso.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.