FRPD Sarandë: Veprimet e Manolit nuk mund të cënojnë marëdhëniet tona me minoritetin

16/06/2016:24

Shperndaje:


Pas djegies së Flamurit Shqiptar nga Manolis Vitas ka ardhur edhe reagimi i të rinjve demokratë të Sarandës.
Nëpërmjet një statusi në facebook, FRPD Sarandë dënon aktin e ulët si një gjest të turpshëm dhe shprehet se veprime të tilla nuk mund të cënojnë marëdhëniet me minoritetin grek që jeton në Sarandë.

STATUSI I PLOTË
Djegia e dy flamujve tane kombetar ishte nje gjest i turpshem, i shemtuar dhe provokues qe ka ndodhur gjate mbremjes se djeshme ne qytetin e Sarandes.
Nje turp per njerezit qe ndermarin iniciativa te tilla raciste dhe percarese.
Dashakeqesi dhe provokim i drejteperdrejte ndaj simboleve tona kombetare, ndaj vlerave dhe virtyteve tona.
Veprime te tilla nuk i cenojne aspak marrdheniet e shkelqyera mes dy vendeve tona dhe aq me teper marrdhenien midis popullit shqiptar dhe minoritetit grek.
🔴⚫️🔴⚫️ 👐👐


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.