FOTO nga vendngjarja/ ‘Benzi’ i bardhë i bërë shoshë me plumba, gjendet i shkrumbuar

Gjendet një makinë e djegur në fshatin Dukat të Vlorës. Siç duket edhe nga fotoja, mjeti tip “Benz” ka 8 shenja plumbash, që lë të kuptohet se mes viktimës dhe autorëve ka pasur përplasje me armë zjarri.
Personi i vrarë në Vlorës është Beniamin Faslli Bezhani, 27 vjeç. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se viktima ka qenë në burg në Itali para disa kohësh.

Për të kapur autorin e vrasjes së tij, Policia e Shtetit ka ngritur postblloqe të shumta deri te “Uji i ftohtë”.