Finiq, e denoncoi tek kryeministri, Bashkia i prish murin rrethues

03/10/1821:20

Shperndaje:


VIDEO link https://www.youtube.com/watch?v=BgxvH5o3a_I

Pak kohë më parë u ankua të kryeministri se kryetari i Bashkisë Finiqit Leonidha Hristo po shkaktonte shumë probleme me fermerët e zonës, por gjatë kësaj fundjave grumbulluesi i qumështit në Vrion të Finiqit është përballur me kundërsulmin e kryetarit të Bashkisë.
Në magazinën e tij me datën 28 shtator policia bashkiake ka shkuar dhe ka prishur murin rrethues, pa prezencë e tij dhe të familjarëve.
Sotir Kaçi shprehet se ka shkuar disa herë në bashki për të bërë kërkesë për leje, por kjo kërkesë nuk i është pranuar. Depozitimi i kërkesës është bërë i mundur vetëm me datë 3 shtator, ndërsa është dhënë edhe një ok verbale nga Bashkia e Finiqit për vijimn e punimeve.
Kam takuar kryeministrin dhe i jam ankuar në lidhje me problemet e blektorëve të zonës së finiqit, por që në atë kohë ne jemi ……
Sotir Kaçi Banor i Finiqit
Report tv u interesua në Bashkinë e Finiqit për të marrë një informacion në lidhje me konfliktin e ndodhur mes bashkisë dhe qytetarit Sotir Kaçi, por një gjë e till nuk u bë e mundur pasi gazetarit të
Report Tv iu mbyllen dyert e këti institucioni.
Ndërkohë Report tv në muajin qershor ka transmetuar një kronikë ku fermerët e zonës së Finiqit ankoheshin se kullotat e tyre merreshin me qera nga persona që nuk ishin banor të zonës. shqiptarja.com
VIDEO e takimit me kryeministrin

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.