Fillon Braktisja e Madhe, demokratët e Sarandës në kërkim të Arkës së Noes

02/05/1615:04

Shperndaje:


VloreDemokratët e Sarandës, që pas përfundimit të zgjedhjeve lokale, kanë pritur me shpresë për një analizë, reflektim dhe riorganizim të degës së Partisë Demokratike në Sarandë. Fushata e zgjedhje lokale të qershorit 2015 shënoi në Sarandë një precent të paparë dhe të padëgjuar ndonjëherë në politikën shqiptare, ku lufta për ndarjen e pushtetit filloi ende pa e marrë atë. Dhe kjo luftë, e cila kishte si moto luftën e brezave, kishte si synim mbajtjen sa më larg pushtetarëve të ardhshëm të çdo personi që mund të kishte një ambicje për të kërkuar pjesë nga torta e fitores.
Mbledhja e kryesisë së degës  PD Sarandë, nën drejtimin e kryetarit Lulzim Basha ishte një shpresë se PD-së në Sarandë do t`i rikthehej harmonia.
Por vendimi i fundit i Bashës, për të futur në riorganizim gjysmat e degëve të kësaj partie, pa ndonjë kriter të qartë, dhe përjashtimi i degës së Sarandës nga riorganizimi, pavarësisht se kjo degë nga ndarja e 3 degëve të reja ka humbur shumicën e anëtarësisë, ka shokuar demokratët e Sarandës, të cilët kanë filluar të besojnë se ka nje pakt të fshehtë që Partia Demokratike të humbasi zgjedhjet e vitit 2017. Rrruga e vetme për demokratët sarandiotë, që nuk iu përkulën as rrebelimit të vitit 1997 shikohet braktisja e PD-së përpara 2017 dhe kërkimi i Arkës së Noes, që do të thotë bashkimi me formacione politike tradicionale të djathta, të denja për t`i bërë ballë pushtetit të korruptuar dhe marëveshjeve të pista me të.

Themeluesi i PD Sarande Skender BajramiThemeluesi i PD Sarande Skender Bajrami flet ne pervjetorin e 25-te te themelimit per arsyet e humbjes ne zgjedhjet lokale
Posted by Saranda Web on 2016-01-12

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.