Erdhi për pushime në Shqipëri, vdes amerikani në Ksamil

19/08/1912:18

Shperndaje:


Një turist amerikan i moshës 62-vjeçare i identifikuar si James Leik ka gjetur vdekjen në Ksamil.

Sipas të dhënave paraprake, ai kishte ardhur në qytezën bregdetare për të kaluar pushimet së bashku me familjen e tij dhe ndërsa ka shfaqur shqetësime shëndetësore.

Turisti fillimisht është dërguar në Qendrën Shëndetësore të Ksamilit dhe pasi është konstatuar gjendjen e tij shëndetësore është vendosur transportimi drejt urgjencës së spitalit në Sarandë, ku ka mbërritur i vdekur.
Trupi i tij pritet të dërgohet drejt Tiranës për të kryee ekspertizën e mjekësisë ligjore.

Paraprakisht dyshohet se viktima ka humbur jetën nga një infarkt.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.