Entuziazmi/ Të rinjtë e Partisë Demokratike në Delvinë me drejtues të ri

08/06/2021:05

Shperndaje:


Nga sot FRPD Delvine do te kete ne krye nje drejtues të ri, i cili është Albi Mehneti.
Për të zyrtarizuar këtë përzgjedhje, në Delvinë ka qenë vetë kryetari i FRPD Belind Këlliçi, i cili e ka vlerësuar Albi Mehmetin si një djale te ri, energjik, ambicioz dhe gati per cdo sfide.
Duke uruar Albi Mehmetit ne detyren dhe pergjegjesine e tij te re si kryetar i forumit rinor, Belind Këlliçi ka shprehur falenderim dhe mirenjohje pafund per kontributin dhe perkushtimin e ish kryetarit Fatos Kurra, i cili sipas Belind Këlliçi udhehoqi me pasion e shume dinjitet, cdo beteje e organizim te forumit ne keto vite te veshtira.

Më tej Belind Këliçi është shprehur se papunesia, emigracioni dhe varferia ekstreme jane te vetmet arritje te rilindjes se Edi Rames ne keto 7 vite per Delvinen. Me Partine Demokratike e Lulzim Bashen ne krye, #ditemetemira do te vijne per Delvinen dhe gjithe Shqiperine, shprehet kryetari i FRPD Belind Këlliçi.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.