Emocionojnë dy motrat me aftësi të kufizuara: Na duket sikur jemi në parajsë

14/02/2113:35

Shperndaje:


Pas publikimit në Saranda Web dhe Report Tv të rastit të motrave Alkmina dhe Kristina Zhulati nga Saranda më aftësi të kufizuara, të cilat jetonin në kushte shumë të rënda higjeno-sanitare dhe angazhimit të biznesmenit Agron Myrtaj dhe marrë personalisht nga kryetari i Bashkisë Sarandë Adrian Gurma, gjendja e tyre është ndryshuar dhe përmirësuar ndjeshëm.
Shtëpia e 2 motrave është pastruar nga një punonjëse e vendosur nga Agron Myrtaj, i cili ka vendosur edhe detergjentët për pastrimin dhe 2 persona të caktuar nga bashkia Sarandë, të cilët kanë kryer edhe lyerjen e shtëpisë.
Pavarësisht se puna nuk ka përfunduar, Alkina shprehet se tani jetojnë si në parajsë.
"Shumë mirë ndodhem, sikur jam në parajsë, shtëpia është shumë mirë", tha Alkina.

VIDEO

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Saranda Web (@saranda.web)

Nga ana e bashkisë Sarandë është marrë angazhimi edhe për mobilimin e ambienteve të shtëpisë, deklaratë që kryebashkiaku Gurma e bëri gjatë një interviste në Report Tv. Gurma tha se për 2 motrat tashmë është gjetur një çift që do të kujdeset për to, kundrejt një pagese të caktuar nga bashkia Sarandë


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.