Komandohet drejtuesi i ri i Hipotekës Sarandë

19/06/1816:06

Shperndaje:


Pas shkarkimin nga kryeministri Rama te drejtoreshes se Hipotekave ne Sarande gjate javes se kaluar, Saranda Web meson se diten e sotme eshte komanduar drejtuesi i ri i saj.
Drejtues i ri i institucionit ku qytetaret e Sarandes jane rropatur dhe sorollatur me se shumti deri ne zgjedhjen e drejtorit te ri do te jete Gledi Duka.
Nderkohe qe sekratarja e PD Matilda Qurku pak caste me pare ka reaguar per kete emerim.
Ajo nepermjet nje statusi ne fb shprehet se:
Skandal ne institucionet shteterore te qytetit te bukur te Sarandes, djepit te intelektualeve qe tashme po injorohen nga “Rilindja” e injoranteve.
Sapo informohemi qe ne krye te nje institucioni te rendesishem te qytetit eshte emeruar Drejtor dikush qe ka vetem 3 muaj eksperience ne administraten publike dhe 6 muaj ne ate private.
Vaj me det “Rilindja” e Drejtoreve,skemi pare gje akoma, –  perfundon Matilda Qurku.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.