Elektriçisti ngatërron fijet e korentit, digjen pajisjet elektrike të banorëve në Piqeras

25/12/198:59

Shperndaje:


Pas një defekti të shkaktuar nga moti i keq në Piqeras, elektriçisti i fshatit ka punuar për riparimin e dëmtimit dhe risjelljen e energjisë.
Por siç raportojnë banorët e fshatit Piqeras, një gabim i elektriçistët ka bërë që në momentin e rikthimit të energjisë, të digjen pajisjet elektroshtëpiake në pothuajse gjysmën e shtëpive të fshatit.
Banorët kërkojnë nga OSHEE marrjen e masave për kompesimin e dëmeve të shkaktuara ndaj tyre, pasi OSHEE duhet të përgjigjet për këtë pakujdesi nga ana e tyre, siç u përgjigjen banorët në likujdimin e faturave të energjisë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.