EKSKLUZIVE: Gara brenda PD, fillojnë propozimet e kandidatëve për bashki dhe deputetë

13/07/2019:13

Shperndaje:


PartiaDemokratike ka hapur procesin e propozimit të emrave për kandidatë të mundshëm për bashkitë dhe deputetë.
Ky proces është zhvilluar sot në Finiq, ku emrat e propozuar kanë qenë:
Fatbardh Kadilli
Nada Mecorapaj
Dashamir Tahiri
Kreshnik Bozho
Jolio Dine
Skerdilajd Sulozeqi
Endri Hasa
Evelina Cela
Nesër priten propozimet për kandidatët e Konispolit. Nga ky proces kanë mbetur jashtë garës kryetari dhe sekretarja e Degës së PD Sarandë Hariz Mema dhe Matilda Qurku, të cilët nuk pranuan të dorëzonin postet partiake për të hyrë në garë, një kusht ky i vendosur nga Lulzim Basha.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.