Edi Rama nga Saranda: Gjergj Luca, njeriu që eksporton peshk në Japoni

01/12/2114:33

Shperndaje:

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryeministri Edi Rama ka publikuar takimin që ka patur ditën e sotme me biznesmenin Gjergj Luca.

Edi Rama shkruan:

Nis sot operacioni më i madh i eksportit detar të Shqipërisë, i cili e përfshin edhe Japoninë në hartën e eksporteve shqiptare, që nga 3 vende në vitin 2013 sot ka plot 27 destinacione.

Industria shqiptare e peshkimit tanimë është një industri konkuruese në tregun ndërkombëtar dhe pas pesëfishimit të eksporteve të saj në dy mandatet e para, synojmë dyfishimin në Mandatin e Tretë, shkruan Edi Rama.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.