Edi Rama në Sarandë: Rivitalizim edhe simboleve të diktaturës

26/02/1717:11

Shperndaje:


Gjatë vëzhgimit të punimeve që po kryhen në Sarandë, ditën e djeshme kryeministri Edi Rama është ndalur edhe te një bunker i kohës së marrësisë.
Bunkeri që ndodhet në Rrugën e Flamurit për 25 vjet ishte fshehur nga sytë e vizitorëve me një veshje guri dhe gati ishte harruar.
Por dikush ia ka treguar këtë të fshehtë kryeministrit, i cili ka udhëzuar që bunkeri të nxirret nga harresa.
Ndërsa për bunkerin e Tiranës opozita protestoi fuqishëm deri sa i vuri flakën dhe e shkatërroi, nga opozita në Sarandë ende nuk ka ndonjë reagim në faqen e tyre në fb, aty ku bejnë edhe fletë-rrufetë e tyre dhe japin udhëzime për anëtarët, sigurisht për interesa personale,  edhe për mediat që duhet të ndjekin. 20170226_174323 Vendi ku ndodhej bunkeribunkeri sarande

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.