Edhe 14 raste të reja sot me COVID-19 në Shqipëri, shkon në 562 numri

19/04/209:28

Shperndaje:


Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar me COVID-19 14 raste të reja nga 231 persona të dyshuar që u testuan. Nga këto teste, 35 ishin personel mjekësor, ku vetëm një bluzë e bardhë në Shkodër doli pozitiv. Nga 14 rastet e reja, 7 janë në Krujë, 5 në Tiranë dhe 2 në Shkodër.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive:

– Tiranë            251 raste
– Durrës            42 raste
– Lushnje          6 raste
– Elbasan          16 raste
– Fier                 36 raste
– Kavajë            9 raste
– Rrogozhinë     4 raste
– Korçë             19 raste
– Vlorë              5 raste
– Shkodër          96 raste
– Lezhë             14 raste
– Berat              2 raste
– Has                13 raste
– Krujë              18 raste
-Tropojë           4 raste
– Pukë               5 raste
– Mirditë           3 raste
– Kukës            11 rast
-Mallakastër     1 raste
– Kurbin             7 raste


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.