Dy drejtues mjetesh përfundojnë në prangat e policisë

06/04/1813:44

Shperndaje:


Policia Rrugore ka arrestuar në flagrancë dy drejtues mjetesh për Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt dhe konkretisht
një 24 vjeçar, banues në Himarë, (pasi drejtonte mjetin motorr të pa pajisur me targa dhe pa leje drejtimi përkatëse) dhe një 27 vjeç, banues në Sarandë, (pasi drejtonte mjetin nën efektin e pijeve alkoolike, në gjendje të dehur).
Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë, për veprën penale “Drejtimi mjeteve në mënyrë të parregullt”, të parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.