Drogë në autobusin e linjës Sarandë – Athinë

31/03/1612:39

Shperndaje:


droge-sarande-greqi32Një sasi prej  20.2 kg lënde narkotike e futur në 18 pako  u zbulua nga autoritetet kufitare greke në një autobus që kryente itinerarin Sarandë-Athinë dhe anasjelltas. Droga u gjet natën duke gdhirë dita e sotme  në një çantë të zezë, fshehur pas televizorit, brenda autobusit, gjatë kontrollit që ushtroi policia greke në vendkalimin kufitar të Kakavijës në territorin e Greqisë. Për këtë ngjarje u shoqërua shoferi i autobusit, A K., nga Delvina. Autobusi u raportua të ishte i një  linje që operon në Sarandë.  Përfaqësuesi i kësaj kompanie  mohoi që autobusi të ishte pronë e tij. Ai tha se disa linja përdorin emrin e kompanisë së tij dhe duke u ndalur tek autobusi i kapur me drogë, tha se ai ishte një autobus me targa greke që ishte marrë me qira nga KTEL i Janinës, kompania shtetërore greke e transportit ndërurban.  Në fotot  shikoni momentet kur autobusi me pasagjerë kryesisht shqiptarë, iu nënshtrua kontrollit të policisë kufitare greke. 

 

.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.