Digjet një automjet në Vrion, fatmirësisht pa pasoja njerëzore

18/06/2417:53

Shperndaje:

Në aksin rrugor Vrion-Sarandë, një incident i papritur ka ndodhur, ku një automjet tip “Dacia” i marrë me qira nga një turist spanjoll ka marrë flakë gjatë udhëtimit. Sipas raportimeve të Shërbimeve të Policisë, dyshohet se zjarri është shkaktuar aksidentalisht nga një shkëndijë elektrike.

 

Ngjarja ka ndodhur ndërsa shtetasi spanjoll M. F., 40 vjeç, po udhëtonte me familjen e tij. Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë dhe zjarrfikësit kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje për të ndërhyrë.

 

Falë ndërhyrjes së shpejtë të zjarrfikësve, zjarri është vënë nën kontroll dhe është fikur, duke shmangur dëmet e mëdha. Si rezultat, janë shkaktuar vetëm dëme materiale në automjet.

Policia ka shoqëruar turistët në qytetin e Sarandës, ku ata janë duke marrë ndihmën e nevojshme dhe janë të sigurt. Ndërkohë, grupi hetimor po vijon punën për të sqaruar rrethanat e plota të ngjarjes, me qëllim zbardhjen e plotë të shkaqeve që çuan në këtë incident.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

KËRKOHET KUJDESTARE PËR GRUA TË MOSHUAR NË FSHATIN XARRË
Moonlight Bar kërkon Sanitare nga ora 15:00 – 17:00. Pagesë shumë e kënaqshme
Vangjel Tavo takim me banorët në Vuno: Zyrat për ju do jenë të hapura
Anullohet linja e tragetit Brindisi – Sarandë
Vangjel Tavo merr pjesë në inaugurimin e impiantit të ujërave të ndotura në Himarë – VIDEO
Petro Gjikuria hap Fushatën Elektorale në Himarë

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.