Dhurata e Festave: Bashkia Konispol punime në rrugët e fshatrave të largët

26/12/1620:20

Shperndaje:


Bashkia e Konispolit po kryen këto ditë në prag të Vitit të Ri punime për mirëmbajtjen dhe sistemimin e disa rrugëve në fshatrat e largët të kësaj bashkie. Punimet në foto i përkasin fshatit Ninat, pjesë e njësisë administrative Markat.
Punimet kryhen me mjetet që Bashkia Konispol ka blerë përpara pak kohësh.
Është bërë gati e përvitshme tani që në pragun e Vitit të Ri të kryhen punime në rrugët rurale, pasi kjo kohë përkon edhe me kthimin e shumë emigratëve për Festa.bashkia-konispol-ninat

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.