Dhunohet zyra elektorale e PS ne Delvine

12/03/1715:19

Shperndaje:


Nje ngjarje e rende ka ndodhur gjate nates se kaluar ne qyetin e Delvines.
Sipa informacioneve, zyra elektorale e hapur nga Partia Socialiste ne kete qytet eshte sulmuar me gure dhe sende te tjera nga persona te paidentifikuar.
Nga sulmi jane thyer xhamat e nderteses dhe eshte grisur flamuri i kesaj partie politike.
Nderkohe PS Dega Delvine ka denuar dhunen e ushtruar ne zyren e saj elektorale dhe ben thirrje per qetesi.
Per PS Delvine akte te tilla nuk i sherbejne klimes paralektorale dhe as banoreve te Delvines, te cilet shquhen per qyetetari dhe tolerance.Screenshot_5

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.