Dhuna barbare në Sarandë, reagon deputetja Ina Zhupa: Askush nuk është i sigurt!

05/07/2119:02

Shperndaje:

Pas dhunës së ushtruar ditën e sotme ndaj Marjel Mejdi pranë Portit të Sarandës, pikërisht në zonën ku turistët e huaj prekin qytetin, ka reaguar nëpërmjet një statusi në facebook edhe deputetja e Partisë Demokratike Ina Zhupa.

STATUSI

Sot në Shqipëri askush nuk është më i sigurt.

Në mes të ditës, në mes të qytetit turistik të Sarandës, Marjel Mejdi, aktivist i PD, qytetar model nga fisi Mejdi eshte goditur barbarisht nga persona te panjohur.

I bëj thirrje autoriteteve policore të hetojnë pa humbur kohë ngjarjen dhe të vënë para drejtësisë autorët për të marr dënimin e merituar.

Vendi po bëhet çdo ditë e me i pasigurt. Qeveria sic po dëshmohet gjithnjë e me shumë është në shërbim të krimit dhe policia garante e tij. Drejtesia është në duart e më të fortit, me të pasurit e më te pushtetshmit.

Qytetari është viktima e regjimit Rama- Doshi! – përfundon Ina Zhupa.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.