Dështon show i ministrit Sokol Dervishaj në Sarandë

20/04/1718:34

Shperndaje:


sokol dervishajDështon show i ministrit Sokol Dervishaj në Sarandë.
Politikanët shqiptarë, sidomos në prag të zgjedhjeve mundohen që çdo event ta shfrytëzojnë për përfitime politike.

Kështu ka ndodhur edhe gjatë ditës së sotme, ku ministri i Transporteve Sokol Dervishaj, së bashku me shpurrën e LSI-istave,  ishte përgatitur të organizonte një show me rastin e ardhjes në portin e Sarandës të kruazierës turistike MSC.
Por show i ministrit Sokol Dervishaj ka pësuar një dështim të merituar, pasi anija turistike për shkak të motit nuk mundi të zbarkonte turistët e sjellë.
Dhe kjo për faktin se gjatë katër viteve që kjo ministri drejtohet nga LSI, për zgjerimin e portit të  Sarandës nuk është investuar asnjë qindarkë.
Duke parë se ministri i Transporteve nuk mund të organizonte ndonjë show me prerje shiritash në rrugë sepse në Sarandë nuk është ndërtuar asnjë kilometër rrugë, ministri i hodhi sytë nga deti, por fati e la, pasi rastisi në ditë me mot të keq.
Sokol Dervishaj pak ditë më parë u shpreh se për sytë e tij nuk ka vend më të përshtatshëm se Saranda për ndërtimin e aeroportit në Jug të Shqipërisë.
Një shans për Sokol Dervishajn për të organizuar show-n e dështuar të ditës së sotme.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.