Denoncimi: Zgjedhjet per kryetarin e PD Sarande u manipuluan

26/11/1816:43

Shperndaje:


Komisioni Nismetar per Ringritjen e Deges se Partise Demokratike Sarande ka ngritur akuza se votimet per zgjedhjen e kryetarit te Deges PD Sarande ishin te manipuluara. 
Sipas tyre, ne kete votim kane marre pjese persona pa asnje funksion ne kete parti dhe qe nuk ishin pjese e trupes zgjedhore.
Komisioni Nismetar per Ringritjen e Deges se Partise Demokratike Sarande ne mbeshtetje te denoncimit sjell 3 shembuj; 
Petrit Mulla, pa asnje funksion ne kete parti
Vasil Kaliva, i cili madje voton se bashku me bashkeshorten, pa asnje funksion ne kete parti

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.