Denoncimi: Hëngri, piu, kërkoi dhe rryshfet

31/07/1811:13

Shperndaje:


Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në Facebook denoncon drejtorin e hetimit tatimor të Sarandës se kërkon ryshfete nga bizneset. Referuar mesazhit të një qytetari, Berisha thotë se drejtori Bardhyl Tafa pasi drekuan në një restorant dhe nuk u pajisën me kupon, i kërkuan pronarit 500 000 lekë të reja.
MESAZHI I PLOTË
Narkodrejtori i piktorit deshtak, pasi ha dhe pi kerkon dhe ryshfet!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Doktor mirmbrema. po ju shkruaj Ju pasi vetem Ju i diskrititoni keta rilindas te krimbur. jam nga Saranda. Mbreme ne oren 24 te m3snates tek resorant Peshkatari drejtori i hetimit tatimor Bardhyl Tafa bashke me shoferin e tij kane bere nje skandal. i kerkonin pronarit 500 000 lek te reja pasi hengren mire e mire aty bene pagesen e tyre dhe nuk moren kupon tatimor dhe i benin presion Ai nuk pranonte dhe dikush qe u ndodh aty prane ( nje punonjes i krimeve te renda) lajmeroi forcat e fnsh qe ndodhen ketu dhe i arestuan ne flagrance. keta pasi u likujduan me policine dhe prokurorine pas dy oresh dolen dhe sikur ska ndodhur gje. i gjith qyteti e ka mare vesh. lum ky popull . lutem publikoje se keta duhet te diskrititohen pasi cdo biznesi i kane vene tarifa 5 milion ose 5000 euro. kam dhe histori tjeter nese deshironi per kete drejtorin e dashuruar te Ahmetajt nese e doni pasi jane filmuar kudo. ju flm”

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.