Delvinë, Fatos Kurra kryetari i ri i FRPD

08/02/1616:22

Shperndaje:


Fatos Kurra shpallet kryetar i Ri i Forumit Rinor të partisë demokratike Delvinë. Fatos Kurra morri 47 vota kundrejt 17 votave të Elektra Hadëri dhe Mikel Ademi. nga 152 antarë gjithsej votuan 81 persona. Pas zhvillimit të zgjedhjeve në njësinë 5 në Tiranë, Delvina ishte stacioni i dytë i zgjedhjeve të Kryetarit të FRPD-së.  I deleguar nga partia Demokratike qëndër për mbarëvjatjen e proçesit zgjedhor ishte Spiro Vaso, ndërkaq proçesi kaloi pa probleme.

frpd frpd1 frpd2


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.