Delvina mposht Gramozin dhe rikthehet në Kategorinë e Dytë, ritakohet me Butrintin

14/05/2217:16

Shperndaje:

Delvina ka fituar takimin e Play Off ndaj Gramozit, takim i cili përcaktonte ekipin që do të luante në Kategorinë e Dytë gjatë edicionit të ardhshëm.

Takimi i zhvilluar në klimë tensioni është fituar me rezultuatin 3-1 për Delvinën.

A.Mydini 79′ / Culli 9′ , Gjeci 83′ , Musta 90′ 

GRAMOZI: Kamberi, Gjoni, A.Mydini, Markos, Aliko, H.Mydini, E.Mydini, De Souza, Memo, Kodra, Pedro

DELVINA: Xhaferaj, Braculla, D.Mehmeti, Culli, Husi, Bazaj, Gjeci, Bibo, Theodhori, Musta, Roka

Pas viti ndarjeje në drejtime të ndryshme, ku Butrinti u ngjit në Kategorinë e Parë, ndërsa Delvina përfundoi në Kategorinë e Tretë, 2 ekipet rivale rikthehen përsëri për t’u përballur së bashku.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.