Dalin analizat e kontakteve të të prekurit me Covid në Gjirokastër

13/06/2020:41

Shperndaje:


Kanë dalë sot në mesditë përgjigjet e analizave për kontaktet e personit të infektuar në Gjirokastër. Bëhet fjalë për 48-vjecarin me origjinë nga Libohova që banon në lagjen “Zinxhira”.
Fatmirësisht asnjë prej kontakteve të tij nuk rezulton pozivit me Covid 19.

48-vjecari qëndron i izoluar në banesën e tij, ku po monitorohet nga personi shëndetësor dhe Policia e Shtetit.
Gjendja e tij është e qëndrueshme dhe pa simptoma.
Ai dyshohet se u infektua më koronavirus në QSUT, ku ishte shtruar në repartin e Hematologjisë. /argjirolajm.net


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.