“Çménden” çmimet në Llogara, një pilaf dhe një kos 15 500 lekë të vjetra

14/06/2019:34

Shperndaje:


një kohë kur pándemia ka góditur réndë biznesin dhe turizmin, dhe kërkohet që pushimet të bëhen brenda vendit, nga Llogaraja vijnë çmime të “çméndura”.
FaxWeb ka publikuar faturën  e mëposhtme, e cila i ka mbërritur në dorë një klienti ditën së sotme (14 qershor 2020) në një biznes në Llogara, tregon se çmimi i një pilafi është 750 lekë të reja dhe ai i një kosi 800 lekë.
Ndërsa uji dhe kafja janë në një shifër më modeste, duke u faturuar me 1000 lekë të vjetra.

Në total, kjo faturë në këtë biznes, vetëm me këto 4 artikuj shkon në 1750 lekë të reja, çmim mjaft i kripur për këto artikuj që në kryeqytet apo ndonjë qytet tjetër nuk shkojnë më shumë se 400-500 lekë në total.

Pas publikimit në media të faturës së gabuar reagojnë pronarët e restorantit në Llogara.
Personat kanë konsumuar 4 kosë dhe 5 pilafë por gabimisht në faturë është shtypur sasia 1

https://www.instagram.com/p/CBbdvBWjcNo/?igshid=135z680hlziwv

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.