Çfarë po ndodh në puset e naftës në Delvinë?!

18/09/1812:11

Shperndaje:


Dy punonjes te firmes se naftes qe operon ne Delvine kane perfunduar diten e sotme fillimisht per te marre ndihmen mjeksore ne spitalin e Delvines, per t’u transferuar me pas drejt spitalit te Sarandes.
Nga te dhenat e para qe kane dhene punonjesit thuhet se ata jane rrezuar si pasoje e shperthimit te gazit. Sipas nje burimi te Saranda Web, 2 punonjes te tjere po nga puset e nafes se Delvines jane paraqitur nje dite me pare ne spitalin e Sarandes me simptoma marrje mendsh, por ky rast nuk mori vemendje. Edhe gjate dites se sotme punonjesit e plagosur, pavaresisht se kane mberritur me ambulanca te ndryshme, nuk shikonin hallin e tyre, por merakun kryesor apo porosine kryesore kane patur te mos filmoheshin nga kamerat. Vetem nje muaj me pare banore te Delvines leshuar alarmin se shpimet ne puset e Delvines mund te bejne te perseritet fenomeni i perzierjes se ujit te pijshem me elemente te naftes dhe gazit dhe helmimin e ujit.
Ne keto kushte natyrshem lind pyetja se cfare po ndodh ne puset e naftes ne Delvine, pyetje se ciles prokuroria e Sarandes duhet t’i japi nje pergjigje.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.