Çështja e zhvendosjes së Zyrës Arsimore nga Delvina ngrihet në Parlament

30/05/1921:55

Shperndaje:


Deputeti Ervis Meco duke folur seancën e sotme në Parlament, midis të tjerash ka thënë se kam dy cështje të deleguara nga Delvina për kryeministrin Rama, dua të sjell dy shqetësime, qyteti nuk ka një plan për rikthimin e ujit të pijshëm. Kur do të rikthehet uji i pijshëm dhe shqetësimi i dytë është se Devilna po përballet me izolimin, gjykatat janë hequr, spitalet nuk kanë mjekë dhe së fundmi është në vijim një plan për zhvendosjen e zyrave arsimore për në Finiqdeklaroi deputeti Ervis Meco.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.