Butrinti me trajner të ri, ekipit i rikthehen edhe Zholi dhe Bytyçi

28/08/2116:35

Shperndaje:

Artan Bano do të jetë trajneri i ri i Butrintit.

Burime të Saranda Web bëjnë të ditur se trajneri i ekipit të Lushnjës ka arritur akord me zyrtarët e Bashkisë Sarandë dhe Klubit të Butrintit për të drejtuar ekipin e Butrintit të Sarandës, i cili këtë vit do të jetë në Kategorinë e Parë.

Gjatë verës në ekip janë afruar shumë lojtarë në provë, duke nisur nga futbollistë vendas deri futbollistë nga Kosova, Brazili dhe Kina e largët, por deri tani nuk ka asnjë zyrtarizim.

Burime të Saranda Web flasin për rikthim në ekip të Selindjon Zholit nga Luftëtari dhe portierit Mario Bytyçi, i cili ishte larguar nga Butrinti në vitin 2014 dhe që prej 2 vjetësh ishte larguar nga futbolli.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.