Butrinti me PPP/ Cilat ishin sugjerimet e Bashkisë Sarandë për këtë Plan?

12/09/2020:47

Shperndaje:


Plani për menaxhimin e Butrintit ka rreth 1 vit që është diskutuar në Bashkisë Sarandë.
Takimi është zhvilluar në datën 4 Tetor 2019 në ambjentet e Bashkisë Sarandë, ku nga ana e Bashkisë Sarandë nuk ka patur asnjë njoftim për mediat për organizimin e këtij takimi.
Pas këtij takimi në facen në facebook të bashkisë janë publikuar foto nga takimi duke thënë se “Ministrja e Kultures Elva Margariti, ka qene sot ne Bashkine e Sarandes, ne krye te ekipit te specialisteve, qe ka bere prezantimin e Planit te Manaxhimit te Parkut Kombetar te Butrinti per 10 vitet e ardhshme”.
Në fund të publikimit në facebook thuhej se “Komunikimi per te marre sugjerime te tjera nga grupe interesi, u la i hapur, per t’u bere edhe ne vijim, permes postes elektronike te Bashkise Sarande”.

Por prej asaj kohe, nga ana e Bashkisë Sarandë nuk është bërë asgjë publike se cilat kanë qenë sugjerimet e Bashkisë Sarandë për këtë Plani për menaxhimin e Butrintit.
As në faqen zyrtare të internetit www.bashkiasarande.gov.al nuk ka asnjë informacion për sugjerimet e dhëna nga ana e Bashkisë Sarandë dhe gjithçka mbetet një mister.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.